player-left player-right
Nowa strona, nowy zawodnik. Dzieje się w KTS-ie!

Nowa strona, nowy zawodnik. Dzieje się w KTS-ie!

09 lutego 2019, 17:53

Najpierw długie dni, tygodnie, miesiące papierowej bieganiny, kilkadziesiąt podróży po Polsce w poszukiwaniu talentów, szeroko zakrojona selekcja, kolejne dni, tygodnie, miesiące papierowej bieganiny, no i stało się. Reszta jest historią. Sierpień – pierwszy oficjalny mecz. Wrzesień – pierwszy agrowpierdol w Pucharze Polski, pierwsza strata punktów w lidze. A później same zwycięstwa, których pokłosiem pewne prowadzenie w lidze.

Prowadzenie tak pewne, że najważniejsze osoby w klubie – trener Kamil Pawlak i menedżer Wojciech Kowalczyk, celowo nie wymieniamy w tym miejscu prezesa Jakuba Olkiewicza – stawiają jasny cel na rundę wiosenną, którym jest komplet zwycięstw.

Komplet zwycięstw, na który liczymy i komplet zwycięstw, który – mamy nadzieję – opiszemy wam już tutaj. Na naszej nowej stronie, na której znajdziecie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o najpotężniejszym polskim klubie piłkarskim w sezonie, gdzieś tak, 2030/31, a w tym momencie o liderze trzeciej grupy warszawskiej B-klasy.

Odpalamy nową stronę, na razie możecie czytać archiwalne teksty – między innymi wywiady z Wojciechem Kowalczykiem, Wojciechem Małeckim, Mateuszem Oszustem czy Kamilem Pawlakiem – a za chwilę pojawią się same świeżości. Relacje, wywiady, sylwetki zawodników i wiele, wiele więcej.

Jako powitalny bonus dla pierwszych czytelników, przedstawiamy nasz nowy zimowy nabytek. Damian Sawicki – pseudonim “Bąbel”, legenda Coco Jambo Warszawa – który za 20 piłek przechodzi do KTS-u na zasadzie transferu definitywnego.

O jak dużym wzmocnieniu mówimy? Fakty – to skrzydłowy, który dwa razy z rzędu w dwóch ostatnich sezonach został królem strzelców warszawskiej B-klasy. Poza B-klasę – mimo kilku ofert, między innymi z okręgówki – nigdy nie wyjechał, ale coś nam podpowiada, że z nami będzie miał na to szansę.

– Jestem szczęśliwy, że dołączyłem do KTS-u – zaczyna “Bąbel”, tym samym udowadniając, że pod względem obycia medialnego znajduje się na poziomie ekstraklasy. – Miałem oferty z okręgówki, potwierdzam, ale jakoś zawsze wychodziło tak, że zostawałem w B-klasie. Bardzo późno kończyłem pracę, nie miałem czasu na treningi, więc wiedziałem, że nie ma sensu pchać się na siłę wyżej. Teraz zmieniło się sporo, a co za tym idzie – liczę na szybki awans sportowy, oczywiście z KTS-em!

“Bąbel” zadebiutował w naszych barwach dzisiaj, rozgrywając 45 minut z Bugiem Wyszków. Przegraliśmy 0:2, ale mówimy o rywalizacji z drużyną grającą dwie ligi wyżej. A uwierzcie, wielkiej różnicy klas nie było. Sawicki pokazał się z dobrej strony, posłał kilka dobrych wrzutek i potwierdził, że jest najszybszym zawodnikiem ligi.

Zdecydowanie najszybszym zawodnikiem ligi.

Teraz tylko przełożyć szybkość i przebojowość na konkrety, a będzie dobrze.

*

A oto terminarz pozostałych spotkań towarzyskich:

16 lutego, 15:30, Łabiszyńska – Sportis Social Football Club Łochowo
23 lutego, 15:30, Łabiszyńska – Naprzód Świbie
2 marca, 15:30, Łabiszyńska – Orzeł Baniocha
9 marca, 15:30, Łabiszyńska – PKS Radość
16 marca, Kobyłka – Wicher Kobyłka

Do startu ligi jeszcze sporo czasu, tak naprawdę dopiero rozpoczęliśmy przygotowania. Jeszcze kilku zawodników jest nieobecnych, dobrą wiadomością jest to, że wyleczył się nasz najlepszy strzelec, Michał Madej, więc wydaje się, że wszystko zmierza we właściwym kierunku.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na rundę wiosenną, najlepiej umilając sobie czas naszymi sparingami.

Tabela

# Drużyna Bilans Bramki +/- Bramki Punkty
1 dark-logo ŁKS Łochów 2-0-0 6-3 3 6
2 dark-logo Błyskawica Warszawa 2-0-0 9-4 5 6
3 dark-logo KTS Weszło Warszawa 1-1-0 10-2 8 4
4 dark-logo Hutnik II Warszawa 1-0-0 5-1 4 3
5 dark-logo Huragan II Wołomin 1-0-0 4-0 4 3
6 dark-logo SKP Korona Warszawa 1-0-0 4-2 2 3
7 dark-logo Sarmata Warszawa 0-1-0 2-2 0 1
8 dark-logo GKS Dąbrówka 0-0-1 2-4 -2 0
9 dark-logo WKS Rząśnik 0-0-1 2-3 -1 0
10 dark-logo Wkra Pomiechówek 0-0-2 1-7 -6 0
11 dark-logo Grom II Warszawa 0-0-1 1-5 -4 0
12 dark-logo Bednarska Warszawa 0-0-1 3-6 -3 0
13 dark-logo Rządza Załubice 0-0-2 1-11 -10 0
14 dark-logo Rozwój Warszawa 0-0-0 0-0 0 0
player-left
player-right