player-left player-right
Co słychać w Interze Warszawa?

Co słychać w Interze Warszawa?

11 maja 2019, 19:11

Pięć meczów. Tylko pięć meczów zostało do rozegrania, a my awans możemy sobie zapewnić już w najbliższych trzech kolejkach. Szczególnie, że poziom motywacji naszej drużyny po ostatnim spotkaniu w Rembertowie osiągnął apogeum. Już jutro zmierzymy się z Interem Warszawa, którego pewnie pokonaliśmy na jesieni, ale B-klasa nauczyła nas, żeby nie tracić koncentracji. Zasięgnęliśmy wiedzy z obozu przeciwników i zadzwoniliśmy do ich trenera – Franciszka Wardejna. 

Na początku zapytaliśmy szkoleniowca o sprawę awansu:

– W tym sezonie już raczej to mało możliwe, ale w następnych rozgrywkach zdecydowanie powalczymy o awans do wyższej klasy. Każda drużyna w B-klasie od początku myśli o promocji do A-klasy. Nigdy nie wiadomo, jaki skład będzie miała dana ekipa. Na starcie przy wszystkich można dopisać taki sam procent prawdopodobieństwa awansu. Dopiero w późniejszych kolejkach pokazują się pretendenci, co nadaje tabeli kształtu. Zatem, oczywiście, za rok powalczymy o A-klasę, ale dla mnie najważniejszy jest styl. Tak samo w jutrzejszym meczu – interesuje mnie wyłącznie dobra gra, wynik jest mniej ważny.

Jakie styl preferuje trener Wardejn?

– Moim marzeniem jest, aby Inter rozgrywał akcję jak największą liczbą podań. Żeby tę piłkę dało się oglądać. Mniej uwagi zwracam na pressing, on zależy w głównej mierze od wielkości, jakości boisk oraz od rodzaju przeciwnika. Od podań wszystko się zaczyna. A zwłaszcza tych celnych.

Inter jutro nie przyjedzie w najmocniejszym składzie:

– Uważam, że wszyscy moi zawodnicy zasługują na grę. Jak któryś z nich odpadnie na mecz, jest mi przykro, ale trzeba nauczyć się z tym żyć. Mamy sporo kontuzji. Jeżeli twoja drużyna przegrywa spotkanie, możesz zwalić na liczne absencje. A to nie o to w tym wszystkim chodzi. W każdym zespole brakuje zawodników, nawet tych kluczowych. Mam grubą kadrę i liczę, że zmiennicy pokażą się z dobrej strony.

Na koniec podpytaliśmy o przyczyny poprzedniej porażki z KTS-em:

– W poprzednim spotkaniu zawiodła nas reakcja po drugiej bramce. Kompletnie się posypaliśmy. Wiesz, jak to jest – gra pod siebie, brak koncentracji. Bardzo dobrze wyglądały wasze wrzuty z autów. Wolałem, żeby sędzia dał wam rożnego, niż kolejny stały fragment gry zza bocznej linii. Podeszliśmy wyżej, a dobra drużyna KTS-u wie jak wykorzystać takie błędy.

*

Jeszcze na koniec mamy dla was typer. W gronie ekspertów zasiedli Norbert Skórzewski, Wojciech Hadaj oraz Michał Maej. I cała trójka była zgodna co do wyniku.

Wojtek Hadaj 

Typ: 3:0

Sportowa złość po remisie w Rembertowie zwycięży. Piłkarze muszą sami sobie udowodnić, że tamto spotkanie było jedynie klasycznym wypadkiem przy pracy. Jutro pewnie pokonają Inter, a jak bardzo będą chcieli wszystkim pokazać, na co ich stać, to 6:0.

Norbert Skórzewski

Typ: 3:0

Sezon, krok po kroku, zaczyna wchodzić w decydującą fazę, co dla nas może nie ma wielkiego znaczenia, skoro już dawno praktycznie zapewniliśmy sobie awans, ale wydaje się, że końcówka sezonu może jeszcze kilka rzeczy pokazać. Na przykład jak zareagujemy po ostatniej stracie punków. Według mnie będzie pozytywnie i wygramy pewnie, ale kto wie, kto wie.

Michał Madej

Typ: 3:0

Cały czas brakuje najważniejszych ogniw w naszej drużynie. Nie było takiej kolejki, w której trener Pawlak mógł skorzystać z każdego. Tym razem zabraknie mnie, Sebka Kęski, Kamila Makowskiego oraz Michała Walętrzaka. Po ostatnim remisie zespół miał rozmowę na treningu, w nasze poczynania wkradło się za dużo rozluźnienia. Jeszcze niczego w tej lidze nie osiągnęliśmy i nikt nam nie odda punktów za darmo. Cieszy mnie powrót Łukasza Kominiaka, w ostatnich dwóch kolejkach środkowi grali za mało do przodu, było za mało chęci do zdobywania bramek i to potwierdziło się w Rembertowie. Olek Fogler wraca na stopera – kolejna dobra wiadomość. Liczę, że KTS pociągnie “Kropa”, tak, jak na lidera przystało. Poprzednio z Interem wygraliśmy 6:0, teraz zadowolę się trójką z przodu po dobrej grze, nie możemy sobie pozwolić na drugie słabe spotkanie.

*

Zatem zapraszamy jutro na Marymont. Kiełbaski, piwo, kawał widowicha – i to wszystko za darmo! Toż to rozbój w biały dzień! Wbijajcie o 11 na Potocką.

Tabela

# Drużyna Bilans Bramki +/- Bramki Punkty
1 dark-logo ŁKS Łochów 2-0-0 6-3 3 6
2 dark-logo Błyskawica Warszawa 2-0-0 9-4 5 6
3 dark-logo KTS Weszło Warszawa 1-1-0 10-2 8 4
4 dark-logo Hutnik II Warszawa 1-0-0 5-1 4 3
5 dark-logo Huragan II Wołomin 1-0-0 4-0 4 3
6 dark-logo SKP Korona Warszawa 1-0-0 4-2 2 3
7 dark-logo Sarmata Warszawa 0-1-0 2-2 0 1
8 dark-logo GKS Dąbrówka 0-0-1 2-4 -2 0
9 dark-logo WKS Rząśnik 0-0-1 2-3 -1 0
10 dark-logo Wkra Pomiechówek 0-0-2 1-7 -6 0
11 dark-logo Grom II Warszawa 0-0-1 1-5 -4 0
12 dark-logo Bednarska Warszawa 0-0-1 3-6 -3 0
13 dark-logo Rządza Załubice 0-0-2 1-11 -10 0
14 dark-logo Rozwój Warszawa 0-0-0 0-0 0 0
player-left
player-right