player-left player-right
Cztery gole i czyste konto. KTS pokonuje Rządzę Załubice!

08 maja 2021, 20:27

Prawdziwy kalejdoskop zafundowała nam w sobotę matka natura. Podczas meczu KTSu mogliśmy zaobserwować zarówno piękną słoneczną pogodę jak i grad z deszczem połączony z porywistym wiatrem. Okoliczności przyrody nie sprzyjały, ale nasza drużyna pewnie pokonała na wyjeździe Rządzę Załubice 4:0.

Spotkanie rozpoczęło się od naszych zmasowanych ataków pomimo tego, że boisko przypominało bardziej pole golfowe niż arenę piłkarską. W 3’ minucie Patryk Jakubczyk oddal niesygnalizowane i kąśliwe uderzenie na bramkę rywali – niestety niecelne. Już w 11’ minucie po zamieszaniu w polu karnym i przytomnym uderzeniu Gerarda Borunia, nasza ekipa wyszła na prowadzenie. KTS kontrolował spotkanie i dopiero w 35’ minucie rywale po raz pierwszy zawitali pod nasza bramkę, na szczęście Dominik Byszewski popisał się skuteczna interwencja. Tuz przed przerwa podwyższyliśmy prowadzenie za sprawa Daniela Ciechańskiego, który wykorzystał dobre podanie Jonathana Simby.

Druga połowa przebiegała pod dyktando naszych piłkarzy i praktycznie nie opuszczaliśmy połowy przeciwnika. Nagle załamanie pogody zmusiło trenera Oskara do przeprowadzenia zmian. Po zameldowaniu się rezerwowych na boisku przystąpiliśmy do frontalnego ataku. W 71’ minucie po dośrodkowaniu Patryczka, na listę strzelców wpisał się Bary wykańczając składną akcję mierzonym uderzeniem głową. Najpiękniejsza akcja meczu niestety nie przyniosła gola – po szarży Zórawskiego i uderzeniu Kondrackiego wspaniałą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Na 7 minut przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Patryczek, który tym golem przypieczętował swój bardzo dobry występ.

Z Załubic wywozimy 3 punkty i co najważniejsze czyste konto. Już w najbliższą niedzielą na stadionie RKS Okęcie zagramy z WKS Rząśnik czyli jedynym rywalem, który zdołał urwać nam punkty w poprzedniej rundzie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi bo to spotkanie (w końcu!) odbędzie się przy udziale publiczności. Do zobaczenia na meczu!

Rządza Załubice 0:4 KTS Weszło

Bramki: Boruń 11′, Ciechański 39′, Januszewski 71′, Jakubczyk 83′

Byszewski – K.Rałowiec, Boruń, Simba, Bilski (61′ Rodek) – M.Rałowiec (78′ Żórawski), Jakubczyk, Bella, Ślęzak (51′ Kondracki), Januszewski – Ciechański