player-left player-right
Dwa dni do startu, wracamy do gry!

Dwa dni do startu, wracamy do gry!

14 sierpnia 2020, 19:11

Zmieniła się drużyna, zmieniły się okoliczności, nie zmienia się – niestety! – jedno. Nasz cel, którym jest awans do ligi okręgowej. Po przygnębieniu związanym z przegranymi barażami nie ma już śladu, jest za to wola walki, by w tym sezonie wygrać A-klasę i wejść na kolejny poziom ligowy. Startujemy już w niedzielę, meczem z Wkrą Pomiechówek. 

Dziś, jutro i w niedzielę będziemy prezentować nowych zawodników, którzy dołączyli do nas podczas tej dłuższej przerwy od grania. Naszym pierwszym wzmocnieniem jest 35-letni Kamil Grochowalski, pomocnik ściągnięty z drużyny naszego niedawnego rywala, Orła Baniochy. Zapraszamy na krótką rozmowę z zawodnikiem.

Do KTS-u Weszło przeszedłeś z Orła Baniochy, klubu, który dopiero co w bezpośrednim starciu z KTS w barażach wywalczył sobie awans do ligi okręgowej. Twój ruch to awans sportowy, czy raczej krok wstecz?

Uważam, że to awans sportowy. KTS to bardzo fajny projekt, w którym chciałem uczestniczyć. Zwycięstwo Orła w barażach nic nie zmienia. Jestem tutaj, bo chciałbym pomóc drużynie w osiągnięciu celu, ale też atrakcyjne jest to, że KTS jest drużyną medialną. Chciałem sprawdzić się w takim otoczeniu i dlatego wybrałem tę drogę.

Żadna drużyna na tym poziomie rozgrywkowym nie dysponuje takim zapleczem medialnym. To chyba też atrakcyjna perspektywa, nie tylko dla ciebie, ale przede wszystkim dla młodych zawodników?
Oczywiście, jest to drużyna, w której można się pokazać i zaistnieć, co otwiera szerszą perspektywę. Moim zdaniem z KTS-u można się wypromować i osiągnąć wielki cel.

Jesteś już doświadczonym zawodnikiem, liczbę klubów, w których grałeś nie sposób zliczyć na palcach dwóch rąk, a i na trzech byłby problem. Opowiedz o tym.

To prawda, miałem swoje przygody na różnych szczeblach, między innymi w III i IV lidze, ale też w lidze okręgowej. Wszystkie te klasy rozgrywkowe znam i mam nadzieję, że dzięki temu pomogę chłopakom w uzyskaniu awansu.

Będziesz na boisku doświadczonym generałem, który co raz ryknie na swoich kolegów, czy to raczej nie twój charakter?

Uważam, że w klubie jest świetna atmosfera i każdy motywuje sam siebie i jednocześnie całą drużynę. Motywatorem jest zatem kolektyw.

Wygrywa kolektyw, ale każdy team ma też swoje mocne ogniwa. Kogo ty byś wskazał patrząc na kolegów z zespołu?

Przede wszystkim doceniam siłę ofensywną drużyny. Jest wielu zawodników, którzy chcą strzelać bramki. System też jest taki, żeby strzelać jak najwięcej. Nie będę nikogo wyróżniał personalnie, ale tak, mocne ogniwo zespołu to nasz przód.

Skoro nie chcesz nikogo wyróżnić personalnie, to zapytam o twoje atuty. Czym się wyróżniasz?

Oprócz wieloletniego doświadczenia, jestem zawodnikiem, który kreuje grę, jestem także wytrzymały i waleczny, co sprawia, że pomagam drużynie zarówno w ofensywie jak i defensywie.

Rok temu po awansie z B klasy w ramach celebracji, ulicami Warszawy przejechał piętrowy autobus z odkrytym dachem z piłkarzami i kibicami. Po nadchodzącym sezonie będzie powtórka?

Zdecydowanie cel jest jeden i jest nim awans. Drużyna jest zmotywowana i gotowa. Walczymy.

Fot.400mm.pl

Tabela

# Drużyna Bilans Bramki +/- Bramki Punkty
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
player-left
player-right