player-left player-right
Eliminacje za nami, Turniej im. Pawła Zarzecznego tuż tuż!

Eliminacje za nami, Turniej im. Pawła Zarzecznego tuż tuż!

25 czerwca 2019, 10:28

Niby to co najgrubsze dopiero przed nami, ale już jest gorąco. Trzy tygodnie temu ruszyły pre-eliminacyjne I Turnieju im. Pawła Zarzecznego, w międzyczasie Tomasz Jagodziński i Władysław Żmuda przybyli do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, puścili w ruch kulki – niektóre podgrzewane, inne nie – a my dzięki temu poznaliśmy grupy eliminacyjne. Wszystko rozstrzygnęło się wczoraj na obiektach PKS-u Radość, co oznacza jedno – główny turniej tuż tuż, już w najbliższą sobotę!

Ależ wielkie było zainteresowanie! Postanowiliśmy otworzyć turniej najszerzej jak się da, tak by każdy, nawet najmniejszy klub z najodleglejszego miejsca w Polsce, mógł się zmierzyć z najlepszymi. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania – dość powiedzieć, że chęć do gry zgłosiło blisko 40 zespołów, a po początkowym przesiewie tych, którzy nie mieli logistycznej możliwości rozegrania 3-tygodniowych eliminacji, pozostało około 25 drużyn.

Eliminacje podzieliliśmy na etapy – pre-eliminacje południe, zachód i Warszawa –  dobierając drużyny według klucza geograficznego oraz pod względem doświadczenia poszczególnych zespołów. Trochę zamieszania było, całe pre-eliminacje stanowiły duże wyzwanie logistyczno-organizacyjne. Musieliśmy kilkukrotnie powtarzać losowania, bo kolejne kluby dopisywały bądź wypisywały się z listy uczestników, każdorazowo zaś wymuszało to ponowne rozpatrzenie czynnika geograficznego, by Odra Bytom Odrzański nie musiała jechać do Krakowa, tylko do Poznania.

Koniec końców wszystko wypaliło, a zwycięzcy pre-eliminacji –  Pojemna Halina, Odra Bytom Odrzański oraz Krakowsko-Radomski – wzięli udział w ostatecznych eliminacjach, które trwały dobre kilka godzin, a uczestnicy przyjechali z różnych zakątków Polski.

Serio!

1. Pojemna Halina
2. Odra Bytom Odrzański
3. Krakowsko-Radomski
4. Muzeum Sportu i Turystyki
5. Laura Chylice
6. Nocna Liga Halowa
7. Reprezentacja NC+
8. Farmacja Tarchomin
9. Piłkawka Białystok

Ostatecznie – po bardzo wyrównanej rywalizacji – awans wywalczyły Pojemna Halina i Nocna Liga Halowa. O krok od sukcesu była Odra Bytom Odrzański, ale być może zadecydowały trudy podróży i poprzedniej, ciężkiej nocy. – Przyjechaliśmy z Bytomia Odrzańskiego. Sześć godzin jazdy! Ale nie żałujemy – i tak mieliśmy zorganizować zakończenie sezonu, więc zrobiliśmy je tutaj, w Warszawie. Udało się fajnie poimprezować, podsumować sezon. No, dlatego dzisiaj nasza forma wygląda różnie, ale dajemy radę! Motywacja jest, chcemy zrobić wszystko, żeby Bytom Odrzański był znany w województwie mazowieckim – mówił, jeszcze przed końcowymi rozstrzygnięciami, jeden z zawodników.

Liga Halowa: – Gramy w lidze halowej, organizator – dzięki któremu rok temu rozegraliśmy mecz z Weszło – zobaczył, że szykujecie taki turniej i zaproponował, byśmy wzięli udział. Zakwalifikowaliście nas do eliminacji i powalczyliśmy. Znamy Pawła Zarzecznego, oczywista sprawa. Przede wszystkim z One Man Show, felietonów, również z telewizji, pamiętamy nawet czasy Canal+.

Pojemna Halina: – Zebraliśmy chłopaków z czwartej ligi, okręgówki, A-klasy. Sytuacja wygląda tak, że razem gramy sobie w lidze szóstek, a zawsze chcieliśmy się sprawdzić na pełnowymiarowym boisku. Pojawiła się świetna okazja, więc zebraliśmy się na preeliminacje, wygraliśmy je, a teraz przyszło przypieczętować awans!

– Przede wszystkim spotkaliśmy się w sportowej atmosferze, żeby rozegrać turniej eliminacyjny I Turnieju im. Pawła Zarzecznego, który odbędzie się na Marymoncie 29 czerwca. A jak do tego doszło? Dużą rolę w naszym klubie odegrał Piotr Wąsowski, dziś pracujący w Weszło, więc rzuciłem pomysł, by eliminacje rozegrać u nas. Wiadomo – integracja, możliwość spotkania i wypatrzenia ciekawych zawodników. Przyjechały drużyny z kilku odległych miejsc w Polsce – Kraków, Bytom Odrzański – więc trzeba docenić poświęcenie. Bardzo duże poświęcenie. Szkoda tylko, że koniec końców nie awansowali do wielkiego finału, ale walka była wyrównana. Zaangażowanie, determinacja – tego nie brakowało. Cieszę się, że inicjatywa takiego turnieju w ogóle powstała. Jestem po studiach dziennikarskich i Paweł Zarzeczny był dla mnie szczególną osobą. Obserwowałem go, czytałem, więc organizacja tego turnieju jest w jakimś sensie ukłonem w jego stronę – podsumował prezes PKS-u Radość, Mateusz Chmielewski.

No to co – znamy końcowe rozstrzygnięcia, więc pozostaje czekać na wielki turniej. 29 czerwca, sobota (od 9 do około 17:30), obiekt Marymontu przy Potockiej 1.  Jedzenie, jak to podczas meczów KTS-u Weszło, będzie za friko, więc tym bardziej zapraszamy!

Tabela

# Drużyna Bilans Bramki +/- Bramki Punkty
1 dark-logo Hutnik II Warszawa 12-0-1 47-12 35 36
2 dark-logo Sarmata Warszawa 10-2-1 36-17 19 32
3 dark-logo KTS Weszło Warszawa 10-1-2 69-15 54 31
4 dark-logo ŁKS Łochów 9-0-4 39-30 9 27
5 dark-logo Huragan II Wołomin 8-0-5 35-23 12 24
6 dark-logo Rozwój Warszawa 8-0-5 26-19 7 24
7 dark-logo Błyskawica Warszawa 7-2-4 38-33 5 23
8 dark-logo WKS Rząśnik 6-1-6 31-26 5 19
9 dark-logo SKP Korona Warszawa 4-1-8 31-36 -5 13
10 dark-logo GKS Dąbrówka 4-0-9 27-46 -19 12
11 dark-logo Grom II Warszawa 3-1-9 33-49 -16 10
12 dark-logo Wkra Pomiechówek 3-0-10 18-40 -22 9
13 dark-logo Rządza Załubice 3-0-10 12-45 -33 9
14 dark-logo Bednarska Warszawa 0-0-13 14-65 -51 0
player-left
player-right