player-left player-right
Koncentracja zawiodła, ale i tak się cieszymy. KTS – Orzeł 4:3

02 marca 2019, 18:30

Po pewnym zwycięstwie odniesionym nad Naprzodem Świbie, czekała nas ciężka przeprawa z liderem A-klasy, Orłem Baniocha. W naszym zespole nadal brakowało kilku ogniw, mało co spotkanie opuściłby Michał Madej z powodu gorączki, ale na Łabiszyńską przyjeżdżaliśmy po dwóch wygranych sparingach, więc byliśmy na fali. Nasi zawodnicy bardzo zaskoczyli wszystkich obserwatorów, wygrywając z wyżej notowanym Orłem 4:3. 4:0 było już po dwóch pierwszych kwadransach.

Ten widok może mylić – na Targówku było cholernie zimno

Mieliśmy spore wątpliwości, co do dzisiejszego rezultatu. Rywal zapowiadał dużo fizycznej gry, my mieliśmy spore braki kadrowe, kilka występów stało pod dużym znakiem zapytania. Jednak ostatecznie taką jedenastkę awizował do gry trener Kamil Pawlak:

Olek Gęściak – Daniel Anczarski, Olek Fogler, Maciek Joczys, Michał Kropiewnicki – Łukasz Kominiak, Dominik Grzesiak – Sebek Kęska, Michał Zdyb, Hubert Sikorski – Michał Madej

I to ustawienie zdało egzamin. Od pierwszych minut siedliśmy na przeciwnikach, a już w piątej prowadziliśmy 1-0 po akcji pełnej… kiksów. Gdyby Daniel Anczarski tego samego dnia brał udział w zawodach w biegu na sto metrów, rekordy Usaina Bolta byłyby zagrożone. “Pazdek” poleciał prawą flanką, następnie przy małym błędzie technicznym wrzucił futbolówkę w szesnastkę Orła, a tam, nasz tatuażowy świr, kapitan, strzelba, Michał Madej sprytnie zmieścił piłkę w siatce. Sprytnie, bo tak mu zeszła, ale dobra – liczy się efekt końcowy. W tym wypadku prowadzenie KTS-u.

To zwycięstwo miało swój pyrrusowy odcień – z kontuzją zszedł Jędrek Dzieran

W pierwszej połowie zagraliśmy świetnie w defensywie. Dobrą partię notował Dominik Grzesiak, blok defensywny złożony z m.in. Olka Folgera oraz Maćka Joczysa również dawał radę. Od tyłu byliśmy poukładani, a z przodu wciskaliśmy kolejne sztuki. Hubert Sikorski dał kapitalną asystę do Madeja, który skompletował dublet. Kolejne gole padły błyskawicznie. Chwilę później, Kęska popędził prawą stroną, dojrzał wychodzącego na czystą pozycję Zdyba i wystawił naszemu playmakerowi futbolówkę jak na tacy. Michał co prawda jeszcze nawinął jak makaron na widelec obrońcę zespołu z Baniochy, ale później lewą nogą pokonał bramkarza gości. Na 4:0 bramkę zdobył Sikorski, wykorzystując błąd golkipera Orła.

To wszystko brzmi za dobrze, co nie? W ostatnich minutach pierwszej połowy, drużyna z A-klasy trafiła na 1:4. Ich napastnik wykorzystał wolne miejsce w naszym polu karnym, a później wcelował prosto do siatki.

W drugiej odsłonie było pełno walki, agresji, zmian. Nie pomogła obecność Krzysztofa Stanowskiego oraz Czesława Michniewicza na meczu. Męczyliśmy się, widać było, że nadal jesteśmy dopiero w okresie przygotowawczym. Trzeba też przyznać – ta przewaga nam kompletnie nie pomogła.

Kamil Pawlak powtarzał: “Panowie, spokojnie!”, ale my jak na złość robiliśmy na odwrót.

Rywal w końcowych kilkunastu minutach zdobył dwie bramki, w tym jedną po karnym, ale nie dał rady wyrównać. Zwycięzców w teorii nie powinno się sądzić. Jednak koncentracja jest elementem, który w perspektywie rundy wiosennej trzeba poprawić.

A tak poza tym – pokonaliśmy lidera A-klasy.