player-left player-right
Korona pokonana, checklista odhaczona

30 sierpnia 2020, 16:36

No i mamy to! W debiucie na stadionie przy ul. Radarowej 1 pokonaliśmy Koronę Warszawa 3:0. Trzy punkty? Są. Zero z tyłu? Jest. Można jechać dalej, checklista odhaczona.

Przed meczem nastroje w szatni były stonowane. Pomimo dwóch pewnych zwycięstw, w ekipie KTS nikt nie czekał dziś na łatwe punkty. Korona przyjechała do nas w dobrej formie i już po pierwszym gwizdku było widać, że wicelidera tabeli nie wygrali w konkursie jedzenia pierogów na wiejskim festynie. Wysokim pressingiem skutecznie zamykali nam wolne przestrzenie. Pierwszą połowę w naszym wykonaniu można podzielić na dwie części – słabą i przyzwoitą. W pierwszym kwadransie nie przeprowadziliśmy żadnej groźnej akcji. Mecz toczył się w środku pola, a jedyne próby stworzenia zagrożenia to „lagi na Jamiego”. Cóż, w Leicester działało, u nas nie bardzo. Szczerze? Trochę się męczyliśmy, choć na szczęście Korona nie miała zbyt wielu argumentów w ofensywie, żeby to wykorzystać.

A jak się nie ma argumentów, to się przegrywa. W 21. minucie wypracowaliśmy sobie w końcu pierwszą dogodną sytuację, którą z premedytacją wykorzystał Daniel Ciechański. Całą akcję na prawej stronie świetnie wyprowadził Kacper Rałowiec, piłkę mądrze przepuścił Kropiewnicki, a „Ciechan” jak na egzekutora przystało, napoczął Koronę i zrobił tym dużą przysługę swoim kolegom, bo plany taktyczne gości właśnie zaczęły się sypać.

Korona próbowała szybko odrobić straty, ale nie mogła się przebić nawet w okolice naszego pola karnego. Goście byli nieźle przygotowani destrukcyjnie, ale jeśli piłka lądowała w naszej szesnastce, to głównie po kiepskich dośrodkowaniach ze stałych fragmentów, które od razu kasował Dominik Byszewski.

A propos naszego bramkarza. To on w 35. minucie świetnie wypuścił Miyamoto, który pociągnął kontrę lewym skrzydłem i dograł do „Ciechana”. Nasz kapitan efektownie przedryblował obrońcę i dograł dokładną piłkę do Michała Kropiewnickiego, a on bez wahania dorzucił do puli drugą bramkę. Choć szans nie mieliśmy wielu, skuteczność zrobiła różnicę. Cztery minuty później znów dobrą robotę na skrzydle zrobił Yudai Miyamoto, który wypatrzył Daniela Ciechańskiego, a ten choć odwrócony tyłem do bramki, zdołał oddać strzał, który bramkarz Korony wpuścił między nogami.

Końcówka pierwszej połowy i początek drugiej to zryw Korony, która za wszelką cenę próbowała zmniejszyć przewagę KTS-u. Było w tym wiele ambicji, ale mniej pomysłu i jakości. Goście przyspieszyli, ale zgodnie z tym co zapowiadał „Ciechan” przed meczem – priorytetem dla nas była gra na zero z tyłu. I było to widać, bo w destrukcję angażował się każdy. Im dalej w mecz, tym bardziej gościom brakowało świeżości. Emocje w drugiej połowie częściej niż dogodne sytuacje, generowały ostre wejścia i kłótnie z sędzią. Korona domagała się nawet czerwonej kartki po ostrym wejściu Kropiewnickiego, posypało się trochę mocnych słów, pojawiła się złość, ale nie sportowa. Końcówka spotkania to już tylko mądre czekanie KTS-u i bicie głową w mur Korony.

Wynik? Zasłużony, choć nie był to spacerek. Korona potwierdziła, że potrafi postawić rywalom trudne warunki, a ich dotychczasowe wyniki nie były przypadkowe. Dziś zrobiliśmy bardzo ważny krok na naszej drodze do awansu. Musimy tylko pamiętać, że był to krok jeden z wielu. Teraz na naszej drodze świętowanie w Pubie „Lolek”, a potem jedziemy po kolejny komplet punktów, tym razem z Coco Jambo Warszawa.

Skład: Byszewski – Bilski, Fogler, Kokosiński, Rałowiec – Kropiewnicki (55’ Joczys), Boruń, Grochowalski (55’ Grzesiak), Miyamoto (67’ Kondarcki) – Ciechański, Jakubczyk (65’ Zaleski)
Bramki: Ciechański (21’, 39’), Kropiewnicki (35’)