player-left player-right
Okiem trenera: Zwycięstwo z Koroną

31 sierpnia 2020, 15:25

Za nami zwycięskie starcie z Koroną Warszawa i choć w tabeli stoi gładka trójka do zera, mecz nie należał do tych, które można określać mianem spacerku. Relację z boiskowych zdarzeń macie TUTAJ, a dziś kluczowe wydarzenia i kontrowersje podsumował trener KTS Weszło, Oskar Śliwowski.

Ciężki pierwszy kwadrans

Korona wyszła na nas agresywnie, podchodzili wysoko, a my chcieliśmy konstruować swoje akcje, w wyniku czego było dużo walki w środku pola. Ciężko to wyglądało. Weszliśmy w ten mecz bardzo chaotycznie, chcieliśmy szybko strzelić bramkę – brakowało nam cierpliwości, szybko pozbywaliśmy się piłki i dlatego nie wyglądało to dobrze. Gra była mocno szarpana, ale w końcu zaczęliśmy grać to, co założyliśmy sobie przed meczem.

Nowy obiekt

Pierwszy raz graliśmy na tym boisku, to też mogło generować pewne problemy. Jest ono spore i pojawiają się bardzo duże przestrzenie. Nie mam wątpliwości, że z meczu na mecz będzie nam się grało coraz lepiej.

Czy Korona zaskoczyła?

Od początku nie spodziewałem się łatwego spotkania, mówiłem chłopakom na odprawie, że to będzie bardzo ciężki mecz. Korona jest dobrze zorganizowana, pamiętam ich z poprzedniego sezonu, gdzie już grali solidną piłkę, a teraz jeszcze wzmocnili się kilkoma zawodnikami. Warto dodać, że nie jest to zwykła A-klasowa ekipa, każdy z zawodników miał sylwetkę profilową, nie było tam panów z brzuszkiem. Myślę, że jest to drużyna do awansu.

Mogło wpaść więcej

W pierwszej połowie brakowało nam przede wszystkim strzałów z dystansu. Mieliśmy kilka sytuacji, które powinny skończyć się uderzeniem. Korona dobrze ustawiała się w polu karnym i odcinała światło bramki. W drugiej połowie ustawiliśmy się niżej i kontrowaliśmy, co przyniosło kilka sytuacji. Nie grało nam się tak łatwo jak tydzień wcześniej, ale to bardziej zasługa Korony niż nasz problem.

Przede wszystkim tyły

W drugiej połowie nie chcieliśmy się odkrywać. Bardziej niż na śrubowaniu wyniku zależało nam na solidnej defensywie. Mieliśmy swoje szanse, mogło skończyć się wyżej, ale cieszy kolejne czyste konto. Po trzech meczach mamy bilans bramkowy 15:0. To cieszy.

Żółta czy czerwona?

W drugiej połowie przeciwnicy mocno protestowali po wślizgu Michała Kropiewnickiego w środkowej strefie boiska. Domagali się czerwonej kartki, sędzia dał żółtą. Ja nie chcę oceniać sędziego, bo to nie moja rola. Po meczu porozmawiałem z Michałem, powiedział, że w faulu było więcej teatru niż kontaktu. Być może wyglądało to niebezpiecznie, ale kopnięcia nie było i krzywdy przeciwnikowi nie wyrządził. Zostaje żółta.

Plusy i minusy

Cieszy przede wszystkim gra na zero z tyłu i to, że konsekwentnie bronimy całym zespołem. Jesteśmy coraz lepiej zorganizowani w tym elemencie, czego zabrakło nam w tamtym sezonie. Jeżeli chodzi o minusy to kulało przede wszystkim utrzymywanie się przy piłce. Pozbywaliśmy się jej za szybko, a mieliśmy dużo miejsca, więc mogliśmy swobodnie poprzegrywać piłkę kilka razy. To by na pewno stworzyło więcej możliwości ofensywnych. Plusem jest także postawa chłopaków na treningach, są mocno zaangażowani i nie ma mam wątpliwości, że to przełoży się na najbliższe mecze ligowe.

Tyle od trenera Oskara Śliwowskiego. Wiadomo, można byłoby szukać kwadratowych jaj i przypieprzać się na siłę do niektórych elementów gry, ale po co tracić czas. Fakty są takie, że po trzech kolejkach z kompletem punktów liderujemy w tabeli, a mecz, który mógł być jednym z trudniejszych w naszym terminarzu zakończył się zwycięstwem 3:0.

Widywaliśmy gdzieniegdzie gorsze początki sezonu, serio.