player-left player-right
Ósemka Ciechana, jedenastka KTS-u

29 lutego 2020, 20:13

To była pracowita zima. Odszedł z KTS-u Merveille Fundambu, więc od razu musieliśmy myśleć nad wzmocnieniami i to najlepiej takimi z najwyższej półki. Wkrótce w stolicy zamelduje się Owe, uczestnik afrykańskiej Ligi Mistrzów. Zmienił się też jeden z trenerów – Kamila Pawlaka zastąpił Piotr Świerczewski. Dodatkowo trzeba było zaaranżować naszą przeprowadzkę z Marymontu na stadion RKS Okęcie, na którym będziemy rozgrywać domowe spotkania A-klasy. A teraz, na sam koniec, wrzuciliśmy trzeci bieg. W jednym z ostatnich testów przed ligą, widać było, że naszym chłopakom czasami brakowało gazu, pomimo, iż wygraliśmy 11:1 z Wkrą Sochocin. Wszystko podyktowane jednym – aby wejść z buta w rundę wiosenną.

Piotr Świerczewski nadal działa nad rozpracowaniem i analizą naszych przeciwników, więc dopiero za pewną chwilę pojawi się na ławce trenerskiej. Dzisiaj, jak i tydzień temu, naszą drużynę poprowadził sam Oskar Śliwowski.  Desygnował taką jedenastkę:

Dominik Byszewski – Piotr Wąsowski, Aleksander Fogler, Daniel Kokosiński, Daniel Boji – Dominik Grzesiak, Gerard Boruń – Krzysztof Kondracki, Bartosz Januszewski, Michał Kropiewnicki – Daniel Ciechański

W rezerwie zostali Daniel Anczarski oraz Michał Madej, który w tygodniu walczył z chorobą, więc wszedł w połowie.

To spotkanie nie zaczęło się po naszej myśli. Wkra błyskawicznie objęła prowadzenie na ulicy Obrońców Tobruku, ale KTS też nie czekał zbyt długo, żeby odpowiedzieć. W 30. minucie spotkania Daniel Ciechański został obsłużony przez Gerarda Borunia i w pojedynku sam na sam pewnie pokonał golkipera gości. Dosłownie chwilę później „Ciechan” dołożył drugie i trzecie trafienie. Schodziliśmy na przerwę z pewnym prowadzeniem i w drugiej części meczu postawiliśmy na przetestowanie długo niewidzianego 4-4-2.

Ciężkie treningi dały o sobie znać. Często brakowało pary, lecz nie przeszkodziło to naszym zawodnikom w strzelaniu kolejnych ośmiu goli. Najładniejszy z nich padł po akcji dwójkowej naszych strzelb. Michał Madej podciął piłkę na defensywą Wkry, futbolówka trafiła pod nogi Ciechańskiego i Daniel pewnie pokonał bramkarza. Ta sytuacja niczym żywcem wzięta z największych stadionów na świecie. Oprócz one man show byłego zawodnika m.in. Elany Toruń, na listę strzelców wpisał się Januszewski, Kondracki oraz Boruń, który zwieńczył dzięki temu swój dobry mecz.

Na sam koniec poprosiliśmy trenera KTS-u, Oskara Śliwowskiego na skomentowanie ostatnich tygodni w naszym obozie: „Dzisiejszy sparing wygraliśmy wysoko, ale to nie wynik jest najważniejszy. Oczywiście, jedenaście strzelonych goli na pewno cieszy. Byliśmy skuteczni w ataku, ale wyglądaliśmy też dobrze fizycznie. Tak samo jak tydzień temu w sparingu z Okęciem nasza organizacja gry w ofensywie i defensywie stała na najwyższym poziomie. Wybiegaliśmy 90 minut w szybkim, męczącym tempie. Okęcie jest drużyną poukładaną i świetnie przygotowaną fizycznie, co tylko pokazało nasze spotkanie. Dlatego cieszę się, że w sparingu z nimi daliśmy radę. Brawa dla chłopaków, bo do każdego sparingu podchodzą z pełnym zaangażowaniem. Cały luty przepracowaliśmy solidnie i zespół wykonał wszystko, co zaplanowaliśmy. Jesteśmy świadomi, że czeka nas ciężka runda rewanżowa. Cel niezmiennie pozostaje jeden – awans do ligi okręgowej. Do ligi zostały zaledwie trzy tygodnie. Mamy do rozegrania dwa spotkania towarzyskie. Tydzień przed wznowieniem rozgrywek wyjeżdżamy do Krakowa na starcie z Wieczystą Kraków. To będzie nasz ostatni sprawdzian przed ligą”.

KTS Weszło – Wkra Sochocin 11:1 (3:1)