player-left player-right
Po 163 dniach wróciliśmy do gry!

28 kwietnia 2021, 20:40

Tęsknota, smutek i ból… ale to wszystko za nami! Po 163 dniach wróciliśmy do gry i to w jakim stylu! Pokonaliśmy na własnym terenie groźną Wkrę Pomiechówek 4:0, a to zwycięstwo bardzo cieszy.

Rundę jesienną KTS Weszło skończyło na pozycji lidera. Solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy, ale nie było do końca pewne czy to właśnie na boisku wywalczymy awans do okręgówki. Trzymaliśmy kciuki i… udało się!

Co ciekawe, rywal z którym mieliśmy zacząć rozgrywki ligowe – wycofał się i dostaliśmy walkowera. Kilka dni dodatkowego treningu sprawiły, że drużyna była bardzo przygotowana i zmotywowana, by pierwszy mecz po tak długiej przerwie zakończyć zwycięstwem.

Było trochę stresu, bo pierwsza bramka padła dopiero w 44. minucie po strzale Patryka Jakubczyka. Jak się okazuje na Patryczka zawsze możemy liczyć. Do szatni drużyna zeszła w raczej dobrym nastroju, ale była głodna kolejnych goli! Trener Oskar zmotywował chłopaków, powiedział kilka ciężkich słów i w drugiej połowie zaczęliśmy strzelanie. W 52. minucie Patryczek został sfaulowany w polu karnym, a Daniel Ciechański mocnym strzałem pokonał bramkarza Wkry Pomiechówek.

Najwidoczniej trener uznał, że Patryczek potrzebuje odpoczynku, bo 6 minut później jego miejsce na boisku zajął Kostek Ślęzak – jeden z naszych nowych zawodników. Swoją szansę dostał też Przemek Bella, który po raz pierwszy w lidze pojawił się w barwach KTS Weszło.

Defensywa Wkry nie popełniała błędów, co sprawiało, że naszym zawodnikom ciężko było dostać się w pole karne rywala. Ale, jak już się udało – Bartek Gawlik strzelił gola ze stałego fragmentu gry. W międzyczasie na boisku pojawił się Czapo, który parę minut później oczywiście w swoim stylu wykazał się pięknym strzałem:) oczywiście niecelnym.

8 minut przed zakończeniem spotkania nasz kapitan Daniel Ciechański ponownie trafił do siatki, a na tablicy wyników widniało już 4:0.

Jesteśmy liderem, mamy 6 punktów przewagi w tabeli i jedziemy po awans do Okręgówki! Kolejny mecz już w poniedziałek 3.05, na boisku RKS Okęcie zmierzymy się z przedostatnią w tabeli Bednarską Warszawa.

KTS Weszło 4:0 Wkra Pomiechówek

Bramki: Jakubczyk 44′, Ciechański 52’82’, Gawlik 70′

Byszewski – Rałowiec, Simba, Gawlik (76′ Aleksandrowicz), Bilski – Jakubczyk (58′ Ślęzak), Bella (60′ Grochowalski), Boruń (65′ Zaleski), M.Rałowiec, Januszewski (76′ Żórawski) – Ciechański