player-left player-right
Powrót kibiców. Rząśnik pokonany!

16 maja 2021, 20:27

To były długie i ciężkie miesiące. Czekaliśmy, czekaliśmy i w końcu… na trybuny wrócili nasi KIBICE! Przed własną publicznością KTS Weszło pokonał WKS Rząśnik 5:1.

Bilans KTS przed tym spotkaniem to 16 wygranych, 1 remis i 0 porażek. Nasz przeciwnik to jedyna drużyna, która do tej pory zdołała odebrać nam punkty. W związku z tym mieliśmy do wyrównania pewne rachunki.

Niespodziewanie spotkanie rozpoczęło się od sytuacji gości. Napastnik przyjezdnych stanął oko w oko z Dominikiem Byszewskim, który wyszedł z tego pojedynku obronną ręką. Ta sytuacja zmobilizowała nasz zespół i już w 11 minucie po wrzutce z rzutu wolnego i mierzonym strzale z głowy wyszliśmy na prowadzenie 1:0. Strzelcem gola zawodnik rodem z Kongo – Jonathan Simba. Po kilku minutach dogranie Daniela Ciechańskiego wykończył Bary, a KTS wyszedł na dwubramkowe prowadzenie.

Piłkarze Weszło nie spuszczali z tonu, a w 36 minucie atomowym uderzeniem w poprzeczkę popisał się Przemysław Bella. Co nie udało się Przemkowi udało się Danielowi Ciechańskiemu, który w 42′ podwyższył wynik na 3:0. Tuż przed przerwą w polu karnym faulowany był Kacper Rałowiec. Do jedenastki podszedł Ciechański i uderzył niczym Kun Aguero w meczu z Chelsea – zbyt lekko i czytelnie aby pokonać bramkarza. Na nasze szczęście do odbitej piłki dopadł Januszewski i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

W drugiej połowie rozpoczął się festiwal zdań. W 63′ minucie niespodziewanie straciliśmy bramkę, co nie zmieniło naszego nastawienia i nadal chcieliśmy podwyższyć prowadzenie. Do 67′ trener Oskar dokonał kompletu 7 zmian i to poskutkowało nawałnicą ataków z naszej strony. Jeden z nich zakończył się rzutem karnym podyktowanym za faul na Kacprze Rałowcu i celnym uderzeniem Januszewskiego z jedenastu metrów. Nasza drużyna nie zamierzała na tym poprzestać i w 87 minucie swój koncert rozpoczął Czapo. Nasz napastnik został sfaulowany w polu karnym i KTS wywalczył trzeci juz tego dnia rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, niestety intencje strzelca zostały wyczute przez bramkarza,  a stara piłkarska prawda po raz kolejny okazała się prawdziwa. Faulowany zawodnik nie powinien podchodzić do karnego. Dobijał Januszewski ale niestety – niecelnie.

Mecz z Rząśnikiem kończymy zwycięstwem 5:1 wiec można powiedzieć, ze rewanż został wzięty z nawiązką.

Następny mecz gramy już we środę, zapraszamy na stadion Okęcia, nie zabraknie piwa, kiełbasek i dobrej zabawy. Do zobaczenia!

KTS Weszło 5:1 WKS Rząśnik

Bramki: Simba 11′, Januszewski 22’45’, Ciechański 42′, K.Rałowiec 80′,

Byszewski – K.Rałowiec, Kokosiński (53′ Joczys), Simba, Gawlik (58′ Bilski) – M.Rałowiec (65′ Zdyb), Ślęzak (53′ Kondracki), Bella (67′ Rodek), Zaleski (53′ Grochowalski), Januszewski – Ciechański (67′ Żórawski)