player-left player-right
Wygrywamy drugi letni sparing!

20 lipca 2019, 17:50

Szczerze mówiąc nie wiedzieliśmy czego spodziewać się po tym meczu. W końcu mierzyliśmy się z zespołem, który od kilku lat gra na poziomie okręgówki. Do tego u nas było wiele absencji. Chłopaki na zasłużonych urlopach, ledwo zebraliśmy trzynastkę zawodników. Tym bardziej byliśmy szczęśliwi, że udało nam się rozgromić rywala 16:1. Serio. Szesnaście do jednego! Duża w tym zasługa Daniela Ciechańskiego, który do siatki trafił 10 razy.

Ten mecz był… hm, specyficzny? Na ławce trenerskiej asystent, Oskar Śliwowski, w pierwszym składzie trzech zawodników testowanych, w tym 19-letni Dominik Byszewski, były zawodnik m.in. Ruchu Chorzów. No dobra, ale do rzeczy, tak wyglądał pierwszy skład KTS-u na spotkanie z Mazurem Radzymin.

Zawodnik testowany – Zawodnik testowany, Daniel Anczarski, Kacper Korona, Zawodnik testowany – Norbert Bormański, Merveille Fundambu, Dominik Grzesiak – Aristote Otoka, Daniel Ciechański, Damian Sawicki

Na ławce zostali Grzegorz Zaleski oraz Mateusz Szumowski.

***

Zanim nasz bramkarz zdążył założyć rękawice, na boisku wywiązała się bójka. Kilku zawodników zamieszanych, głównym prowodyrem zawodnik Mazura, ale niestety z boiska wyrzucony nasz zawodnik – Dominik Grzesiak. Nie mówimy, że nasz pomocnik nie jest niewinny, natomiast żeby jego przeciwnik pozostał bezkarny? Kompletnie niezrozumiała decyzja. A jeszcze bardziej dziwiliśmy się, gdy kilka minut później golkiper zespołu z Radzymina wjechał Otoce w nogi. Z pozycji ławki wyglądało to na podobne przewinienie do tego Żarko Udovicicia z wczorajszego starcia ŁKS-u z Lechią. Kartki – brak. Faulu – brak. Czeskie kino.

Po brutalnych incydentach doszła do głosu gra w piłkę. Najpierw zmarnowaliśmy kilka okazji. A to setkę miał Daniel Ciechański, a to Otoka. Aż w końcu w 17. minucie Ciechan przymierzył z rzutu wolnego przy słupku i bramkarz Mazura nie miał kompletnie nic do powiedzenia. Chwilę później po ładnym podaniu Kacpra Korony i wyłożeniu do pustej przez Daniela, na listę strzelców wpisał się Damian Sawicki. Przed przerwą były napastnik Elany Toruń skompletował dublet, a rywale odpowiedzieli jednym trafieniem. Jak się później okazało – ostatnim.

Po przerwie nie przebieraliśmy w środkach. Co tu więcej mówić – dołożyliśmy trzynaście goli. Osiem Ciechana, trzy Fundambu i po jednej Sawickiego i Otoki. Mazur Radzymin ewidentnie siadł, spuchł i sam zaprosił nas do siebie. My z tej okazji doskonale skorzystaliśmy.

O spotkaniu wypowiedział się Oskar Śliwowski, dzisiejszy trener KTS-u:

– Wszystko, co założyliśmy przed meczem, zostało spełnione, nie ma się do czego przyczepić. Tak naprawdę graliśmy z jedną zmianą, więc wynik bardzo cieszy. Pierwszy raz w swojej trenerskiej karierze wygrywam mecz takim bilansem goli. Z podstawowego składu mieliśmy tylko trzech ludzi. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie nasz bramkarz. Dominik jest bardzo młody, co warto nadmienić. Na początku musiałem go trochę pobudzić, ale potem sam ustawiał zespół, krzyczał, podpowiadał i świetnie bronił. Ma warunki. Wszystko idzie do przodu. Wygraliśmy z zespołem z okręgówki. Nieważne czy przyjechali drugim, czy pierwszym składem. Fakt pozostaje faktem. Rezultat idzie w świat.

KTS Weszło – Mazur Radzymin 16:1 (3:1)