player-left player-right
Zdrowie jest najważniejsze

Zdrowie jest najważniejsze

09 czerwca 2020, 09:18

W środę o godzinie 20:30 zmierzymy się w Puławach z tamtejszą Wisłą. Pierwszy mecz po bardzo długim czasie, z drużyną z wyższej ligi, więc szykuje się bardzo trudne, ale i ciekawe 90 minut. Dzień przed rozmawiamy z Oskarem Śliwowskim, trenerem KTS-u. 

Jak się zapatrujesz na środowe spotkanie z Wisłą Puławy?

To będzie fajne przetarcie przed okresem przygotowawczym. Ciężki sparingpartner, a dawno nie mieliśmy okazji grać z tego typu drużyną. Mam nadzieję, że wyciągniemy z niego wiele cennych wniosków. Mecz odbędzie się wieczorem, przy światłach, mówi się o transmisji online. Po spotkaniu – integracja. Fajny wieczór przed długim weekendem. Jesteśmy głodni gry. Trening treningiem, ale wybiegać 90 minut po takiej przerwie będzie ogromnym wysiłkiem. Każdy zagra, każdy dostanie szansę.

A propos tego wysiłku, widzimy przecież, co się dzieje nawet w tych najlepszych ligach typu Bundesliga czy choćby w naszej Ekstraklasie.

W meczu z Lechem, pierwszym po powrocie, Legia zagrała mocną pierwszą połowę, a w drugiej już przysiadła. To czego można spodziewać się po nas, amatorach.

Są jakieś urazy?

Na szczęście nie. Wprowadzam chłopaków na spokojnie, bez szaleństw. Część trenowała w czasie izolacji, ale niektórzy nie robili nic. Zaczynaliśmy od razu od wstawek ogólnorozwojowych, później zajęcia z piłkami i na sam koniec treningu gra. Starałem się nie przeforsować chłopaków. Jesteśmy zdrowi i to jest najważniejsze. Mam tylko jedno życzenie – żeby ten stan utrzymał się po środzie. Rozmawiałem z dyrektorem sportowym Wisły Puław, który zgodził się, że podejście z obu stron powinno być ostrożne. Do treningów po kontuzji wrócił Damian Sawicki, Daniel Żórawski i Yudai Miyamoto.

Czego najbardziej brakowało zawodnikom po powrocie do treningów?

Czucia piłki, bez dwóch zdań. Ten, kto coś tam sobie biegał, był w miarę przygotowany pod względem fizycznym. Gdy wracało powoli to czucie i przeszliśmy z orlika na duże boisko, przyszedł czas na ponowne przyzwyczajenie się do odległości, ale chłopaki szybko tego dokonali. Trenujemy systematycznie, na treningach jest dobra frekwencja. Wszystko idzie w dobrym kierunku

Jak przyjąłeś decyzję MZPN-u mówiącą o tym, że nie dokończymy bieżącego sezonu?

My chcieliśmy grać. Tak jak teraz mamy ten sparing, tak samo moglibyśmy rozegrać resztę kolejek. Najbardziej ten awans smakowałby na boisku. Bardzo mocno przygotowałem chłopaków przez zimę i aż serce się kraje, że nie mieliśmy możliwości dokończenia tego w sportowy sposób. Było rozczarowanie. Wykonujesz ciężką pracę , a nagle bańka pęka i zaczynasz od zera. Wracasz do punktu wyjścia. Jeśli mimo wszystko awansujemy, to będzie na duży plus, ponieważ sportowo okręgówka to wyższa liga, a moja drużyna jest gotowa żeby grać w tej lidze i walczyć o najwyższe cele.

Jak wyglądają plany sparingowe?

Mamy je zaplanowane na cały lipiec. Teraz gramy w Puławach, tydzień później ze Zniczem II Pruszków, jest też Laura Chylice oraz Ożarowianka Ożarów. Teraz też skupiam się na szukaniu młodzieżowca. Musimy mieć przynajmniej jednego na okręgówkę i mamy Dominika Byszewskiego, ale potrzebujemy jeszcze kilku na zaś. Chcę, żeby nasz zespół wzmocnił młodzież.

fot. 400mm.pl

Tabela

# Drużyna Bilans Bramki +/- Bramki Punkty
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
player-left
player-right