Powrót

KTS wygrywa na inaugurację 6:0!

W inauguracyjnym spotkaniu V ligi pierwszej grupy mazowieckiej KTS Weszło pewnie pokonał Drukarza Warszawa 6:0. Bardzo dobrze zaprezentowały się nowe nabytki, a wysoką formę cały czas utrzymuje autor hat-tricka Daniel Ciechański.

8/13/2022

2 min czytania

Choć Drukarz Warszawa to spadkowicz z IV ligi, to nikt w KTS nie ukrywał, że na inaugurację V ligi liczy się tylko zwycięstwo. Pierwszy gol przyszedł już na początku meczu za sprawą ekwilibrystycznego uderzenia a’la Zlatan Ibrahimovic w wykonaniu Ciechańskiego. Napastnik przed przerwą zdobył jeszcze jedną bramkę po celnym uderzeniu głową, a przedzieliło je trafienie samobójcze defensora Drukarza. Debiutanckiego gola w pierwszej połowie strzelił sprowadzony latem ze Znicza Pruszków Marcin Bochenek.

Mimo prowadzenia do przerwy 4:0 kapitan KTS nie był zadowolony w pełni z gry zespołu czemu dał upust w wywiadzie udzielonym w przerwie spotkania. W drugiej połowie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Weszlacy przeważali, kolejnego gola strzelił Ciechański, kompletując hat-tricka po podaniu Bochenka. Nietuzinkową bramką ustalającą wynik spotkania popisał się także kolejny debiutant – Jakub Kosecki. Uderzenie z 35 metrów w stylu Marka Citki z meczu z Atletico z pewnością można uznać za ozdobę tego spotkania.  Po przerwie trener Kobierecki dokonał kilku zmian, dając pograć rezerwowym.

Na koniec oddajmy glos kapitanowi KTSu, Danielowi Ciechańskiemu:

Jak odczucia po pierwszym spotkaniu?

Mieszane, cieszy nas zwycięstwo i to zero z tyłu oraz 6 strzelonych bramek, ale jednak gra odbiegała od tego czego byśmy sobie życzyli i to jest do poprawy.

Jak oceniasz nowych chłopaków? Ośmiu zawodników debiutowało dzisiaj w pierwszym składzie KTS?

Oceniam bardzo pozytywnie, mega wysoka jakość boiskowa, kultura gry i kultury poza boiskiem. Wpasowali się idealnie w klimat szatni i powiem szczerze, że jestem z tego bardzo zadowolony.

Zero z tylu, w końcu nam się to udało!

Tak, świetna gra w defensywie całego zespołu. Drukarz praktycznie nie miał sytuacji, ale jakość gry jest do poprawy. Myślę, że trener jest tego samego zdania.

Jak oceniasz swój występ?

Mogłem jeszcze jedną czy dwie bramki dołożyć. Mam do siebie trochę pretensji za sytuacje gdzie była możliwość aby dograć kolegom. Wiem, że jestem sępem boiskowym na bramki ale należy też dołożyć do tego asysty. Muszę zwrócić na to uwagę bo sam to mogę na gitarze pograć, a bramki zdobywamy jako cala drużyna!

KTS Weszło udanie zainaugurował rozgrywki V ligi pierwszej grupy mazowieckiej, pokonując Drukarza Warszawa 6:0.

Skład: Kamiński, Bochenek, Boruń, Świdzikowski, Olszewski, Urbański, Machalski, Grabowski, Kosecki, Neuman, Ciechański (C).

Rezerwowi: Byszewski, K. Rałowiec, Łuczak, Jakubczyk, Świątek, Przedbora, Dziubek.

Bramki: Ciechański 4′, 32′ i 60′, Kania (sam) 18′, Bochenek 35′, Kosecki 67′

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.