Powrót

Pogrom! Wygrywamy z Drogowcem Jedlińsk 10:1.

Po dobrej i skutecznej grze notujemy nasze najwyższe zwycięstwo ligowe w tym sezonie. Mikołaj Neuman strzelił 5 bramek, dwie dołożył Fabien Luvale, a po jednej Wiejak, Pyrzyna i Burkhardt.

6/15/2024

2 min czytania

Sobotnie wczesne popołudnie uraczyło nas piękną pogodą, bezchmurnym niebem i optymalną temperaturą. Krótko mówiąc, warunki do grania były idealne, wystarczyło się tylko do nich dostosować. No i po prostu się nam to udało. Od samego początku KTS Weszło zaznaczył swoją dominację i nie dał gościom dojść do słowa aż do ostatniej akcji tego spotkania. Ale po kolei.

Powiedzieć, że pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się dla nas fenomenalnie, to nic nie powiedzieć. Już w drugiej minucie meczu, wyszliśmy bowiem na prowadzenie. Kalinkowski zagrywa na lewą stronę do Zielińskiego, ten dośrodkowuje w pole karne, a tam akcję zamyka Neuman – 1:0. Już trzy minuty później świętowaliśmy kolejnego gola, tym razem Luvale zagrał na lewą stronę do Baidoo, a ten wyszukał Wiejaka, który podwyższył nasze prowadzenie – 2:0. Już w 7. minucie padła kolejna bramka, a akcja bramkowa była niemal lustrzaną kopią rozegrania, które poprzedzało pierwszego gola w spotkaniu. Kalinkowski do Zielińskiego, ten płasko do Neumana i mamy 3:0. Następne 20 minut gry to przewaga KTS-u Weszło, która jednak nie zakończyła się żadną klarowną sytuacją. Aż do minuty 33, kiedy to wspaniale w okienko bramki strzeżonej przez Misiewicza przymierzył Fabien Luvale – 4:0. Do końca pierwszej części spotkania nie padły już żadne gole i do szatni schodziliśmy z 4 bramkami przewagi.

W przerwie trener Grzelak zdecydował się na aż 4 zmiany. Z boiska zeszli Urbański, Wiejak, Baidoo oraz Lewczuk, a zastąpili ich Pawłowski, Kielak, Świątek oraz Pyrzyna. W konsekwencji zmieniliśmy również nieco ustawienie, a nasz nominalny skrzydłowy – Mikołaj Neuman pełnił rolę 9’ czyli gracza wysuniętego najbardziej ofensywnie. No i zmiana ta zadziałała niemal natychmiastowo, już w minucie 47, Mikołaj Neuman mógł cieszyć się ze skompletowania hattricka. Z prawej strony dośrodkował Czarek Sauczek, a Nojmi z zimną krwią wykorzystał dogodną okazję na zdobycie gola – 5:0. W 62. minucie, kolejna akcja z prawej strony boiska w naszym wykonaniu. Płasko dośrodkowuje po raz kolejny Zieliński, a akcję na dalszym słupku zamyka Pyrzyna 6:0. Była to trzecia asysta Ziela w tym spotkaniu. Nie minęły 4 minuty, a Fabien Luvale celebrował kolejną bramkę zdobytą dla naszej ekipy. W widowiskowy sposób kilku rywali przedryblował Neuman, wpadł w pole karne i wystawił piłkę do wbiegającego Luvale – 7:0. Akcja z minuty 73. była kolejną kopią akcji jaka już w tym spotkaniu się wydarzyła. Po raz n-ty uruchomiony zostaje prawy skrzydłowy – Zieliński, przejmuje piłkę, mocno dośrodkowuje, a w polu karnym odnajduje się Neuman i umieszcza futbolówkę w siatce - 8:0. Jeszcze przed tymi wydarzeniami, w okolicy 60 minuty na boisku zameldował się Marcin Burkhardt i potrzebował tylko 17 minut, aby wpisać się do protokołu meczowego. Popularny Bury, dobijał strzał obroniony przez Misiewicza i nie dał szans bramkarzowi z Jedlińska na skuteczną interwencję - 9:0. Już w 80. minucie mieliśmy 10:0, rzut rożny egzekwował Burkhardt, podał  do Neumana, a ten po ograniu jednego rywala soczyście uderzył w stronę bramki. Bramkarz z Jedlińska nie był w stanie odpowiedzieć skuteczną interwencją i widzieliśmy tzw. dwucyfrówkę po stronie zdobyczy piłkarzy KTS-u Weszło. Do końca spotkania mieliśmy jeszcze atomowy strzał Sauczka w słupek bramki zespołu z Jedlińska, oraz próbę przelobowania Mielcarza przez jednego z napastników gości. Obie te akcje nie skończyły się golami, za to golem zakończył się ten mecz. W 90. minucie, prostą stratę na rzecz Koleckiego zalicza Skowron i napastnik gości pokonuje Mielcarza w sytuacji jeden na jeden. Tym samym ustalając wynik spotkania na 1:10.

Po dwóch słabych kolejkach, w których zdobyliśmy tylko 1 punkt, dzisiejsze przekonujące zwycięstwo na pewno może choć trochę poprawić nam humor. Na plus świetne występy Neumana (5 bramek), Zielińskiego (4 asysty) oraz Luvale (dwa gole). Na minus, rozkojarzenie i brak zachowania czystego konta. Za tydzień czas na ostatnie starcie ligowe w tym sezonie, jakie rozegramy w Ząbkach, przeciwko tamtejszej Ząbkovi.

Skład KTS-u: Mielcarz, Zieliński, Lewczuk, Skowron, Sauczek, Urbański, Kalinkowski, Luvale, Baidoo, Neuman, Wiejak.

Ławka: Borkiewicz, Burkhardt, Pyrzyna, Kielak, Świątek, Pawłowski

KTS Weszło vs Drogowiec Jedlińsk 10:1

(Neuman 5x, Luvale 2x, Wiejak, Pyrzyna, Burkhardt - Kolecki)